На ринках Луцька виявлено нелегальних працівників

Робочою групою з питань легалізації тіньової зайнятості та заробітної плати, до складу якої входять посадові особи Управління Держпраці у Волинській області, проведено обстеження ринків м. Луцька.

Представниками робочої групи обстежено 54 суб’єкти господарювання, у 14 з яких виявлено неоформлених працівників. Кількість таких працівників – 16.

За результатами обстежень роботодавцям надано термін для самостійного укладення трудових договорів з працівниками. Однак, 8 фізичних осіб проігнорували пропозиції робочої групи і не оформили працівників.

У зв’язку з цим, перший заступник Луцького міського голови звернувся з листом до Управління Держпраці у Волинській області для вжиття відповідних заходів до даних суб’єктів господарювання.

Працівниками Управління Держпраці у Волинській області, спільно з представниками фіскальної служби м. Луцька та муніципальної міліції були здійсненні перевірки у 5 з зазначених у листі підприємців. Під час проведення перевірок було виявлено 2 працівника, з якими належним чином не оформлено трудові договори.

За результатами перевірки до даних суб’єктів господарювання буде вжито заходи відповідно до наданих Управлінню Повноважень. В тому числі буде розглянуто справи про накладення на даних суб’єктів господарювання штрафів відповідно до ч. 2 статті 265 КЗпП України.

Довідково: Відповідно до розпорядження Луцького міського голови від 25.05.2016 року було затверджено склад робочої групи з питань легалізації тіньової зайнятості та заробітної плати та затверджено Положення про її роботу. В складі робочої групи працює представник Управління Держпраці у Волинській області.

Обстеження ринків м.Луцька проведено відповідно до визначених у Положенні повноважень.