Новий порядок оплати перших п’яти днів лікарняного

Затверджено Порядок оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності  внаслідок захворювань або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів роботодавця. Відповідну Постанову від 26.06.2015р. №440 «Про затвердження Порядку оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів роботодавця» Кабінет Міністрів України прийняв 24.06.2015р.

Порядок встановлює оплату днів тимчасової непрацездатності залежно від страхового стажу в розмірах, визначених частиною першою статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

З прийняттям Постанови №440 встановлено єдиний розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності на весь період такої непрацездатності (за перші п’ять днів та починаючи з шостого дня), що дає змогу роботодавцю спростити розрахунок зазначеної допомоги.

Постанова №440 опублікована в «Офіційному віснику України» від 17.07.2015р. №54, код акту 1746/2015.

Відповідно до Закону України «Про Кабінет Міністрів України» постанови Кабінету Міністрів України (окрім постанов, що містять інформацію з обмеженим доступом) набирають чинності з дня їх офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими постановами; але не раніше дня їх опублікування. Враховуючи зазначене, Постанова №440 набрала чинності з 17 липня поточного року.