Новини інспекційної кампанії в Україні: виявлено більше 4 тисяч неоформлених працівників

З 1 липня, дати початку інспекційної кампанії, розпочато 1383 інспекційні відвідування та виявлено 4054 працівника, допущених до роботи без укладення трудових договорів, що свідчить про ретельну підготовку інспекційних заходів за результатами ризикоорієнтованого підходу.

Середня кількість виявлених незадекларованих працівників становить майже 5 осіб на одного перевіреного роботодавця. Найбільше незадекларованих працівників виявлено у Запорізькій (437), Вінницькій (364) та Хмельницькій (273) областях.

Управлінням Держпраці у Кіровоградській області за повідомленням Управління Служби безпеки України перевірений порядок оформлення трудових відносин в однієї із фізичних осіб – підприємців міста Кропивницького, яка організувала діяльність колл-центру. В ході інспекційного відвідування інспектори праці виявили 35 працівників, які виконували роботу операторів колл-центру позмінно. В той же час, за інформацією Пенсійного фонду станом на день інспекційного відвідування у зазначеної підприємниці працівники були відсутні.

Інспекторами Управління Держпраці у Хмельницькій області в ході інспекційного відвідування фізичної особи – підприємця, що здійснює діяльність, пов’язану з швейним виробництвом, виявлено 10 працівників, допущених до роботи без укладення трудового договору.

Під час інспекційного відвідування будівельної компанії, яка зводить будівлю у селі Козин Обухівського району Київської області, інспекторами праці Головного управління Держпраці у Київській області виявлено 13 працівників, допущених до роботи без офіційного оформлення трудових відносин.

Наразі вирішуються питання щодо притягнення цих роботодавців до адміністративної та фінансової відповідальності. Нагадаємо, що штраф за одного працівника, допущеного до роботи без укладення трудового договору становить 60 тисяч гривень.
В ході проведених заходів укладено трудові договори із 1690 працівниками.

Динаміка працевлаштування працівників, а також їх кількість у конкретних роботодавців, постійно відстежується ДПС та Держпраці.

Зокрема, збільшення кількості працевлаштованих спостерігається у сферах сільського господарства (на 8,5 %) та торгівлі (на 7 %), проте найбільшу динаміку працевлаштування показали сфери тимчасового розміщування (на 141 %) та організації харчування (на 35 %).

У порівнянні із відповідним періодом 2020 року відбулося збільшення кількості працівників, щодо яких надійшли повідомлення про прийняття на роботу, на 12 відсотків.

У розрізі областей з початку інспекційної кампанії найвища динаміка працевлаштування у порівнянні із відповідним періодом минулого року спостерігається у Закарпатській (43,5 %), Чернівецькій (42 %) та Донецькій (26,9 %) областях.

Інспекційна кампанія не припинила інформаційну та роз’яснювальну роботу інспекторів праці.

Одночасно із інспекційною кампанією продовжується інформаційна робота. На регіональних телеканалах транслюються анімаційні відеоролики, розроблені за підтримки Проекту Міжнародної організації праці «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні», що фінансується Європейським Союзом. Інформація щодо ризиків та наслідків незадекларованої праці розміщується у засобах масової інформації та інтернет ресурсах.

Звертаємо увагу, що метою державного контролю за оформленням трудових відносин не є накладання штрафів, ціль – забезпечення додержання вимог законодавства про працю. Але, щодо тих роботодавців, які не оформлюють трудові відносини із найманими працівниками, обов’язково будуть застосовані штрафні санкції.

Дізнайтеся більше про незадекларовану працю за посиланням: https://dsp.gov.ua/podolannia-nelehalnoi-zainiatosti/

За інформацією Держпраці України