Обговорено вимоги законодавства при використанні праці осіб з інвалідністю

22 серпня на базі Ковельського міськрайонного центру зайнятості провели бліц-навчання щодо дотримання чинного законодавства при використанні праці осіб із інвалідністю.

Директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк розповів, що у першому півріччі 2019 року послугами Волинського обласного центру зайнятості скористалися 1034 зареєстрованих безробітних із числа осіб із інвалідністю, а також наголосив, що в базі даних Волинського ОЦЗ нараховується понад шістсот вакансій, на які можуть бути працевлаштовані безробітні з числа осіб із інвалідністю. Тож закликав роботодавців бути більш активними щодо прийняття на роботу таких пошукачів. «Працевлаштування особи з інвалідністю, надання їй можливості бути рівноправним членом суспільства це – не лише безпосереднє дотримання вимог законодавства, а й виконання соціальної місії, демонстрація соціально відповідального принципу ведення бізнесу», – переконаний Роман Романюк.

Про основи соціальної захищеності осіб із інвалідністю підприємцям розповів директор Волинського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Валерій Шевчук. Мовець наголосив, що «усі підприємства, організації, установи, фізичні особи, які використовують найману працю, згідно з Законом “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю”, зобов’язані мати у своєму штаті 4 % працівників із інвалідністю від середньооблікової чисельності штатного облікового складу».

Наталія Ганя, заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Волинській області – поінформувала про гарантії зайнятості при використанні праці найманих працівників.

«Я розумію, що особи з інвалідністю – дійсно та категорія людей, яка не може виконувати всю необхідну вам роботу. Дуже складно знайти баланс, щоб потреба роботодавця відповідала можливостям осіб із інвалідністю. Однак право працювати має кожен. Весь той набір інструментів, яким ми володіємо сьогодні, не доступний жодному кадровому агентству чи інтернет-ресурсу з пошуку роботи. Ми хочемо стати для вас, роботодавців, реальним партнером, який допоможе отримати відповіді на актуальні для вас запитання та вирішити певні проблеми», – резюмував Роман Романюк.

За інформацією відділу інформаційної роботи Волинського обласного центру зайнятості