Обговорено результати перевірки ДП «Ратнівське лісомисливське господарство»

Під час наради з підведення підсумків планової перевірки ДП «Ратніське лісомисливське господарство», яку проводили посадові особи Управління Держпраці у Волинській області, обговорено проблемні питання та шляхи їх вирішення.

Головні державні інспектори Управління перевірили дотримання на підприємстві вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, стан безпеки електрогосподарства, кранового господарства та посудин, що працюють під тиском. Також перевіркою охоплено питання додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів.

dscn5758  dscn5800

Виявлено 23 порушення вимог законодавчих актів з охорони праці. Зокрема, підприємство не забезпечено нормативно-технічною літературою, галузевими правилами та нормами з охорони праці; не всі працівники пройшли медичний огляд; електромонтер не пройшов чергову перевірку знань з електробезпеки з присвоєнням відповідної групи з електробезпеки; не проведено позачерговий технічний огляд та експертно-технічну діагностику після закінчення граничного строку експлуатації кран-балки, інше.

З позитивної точки зору відмічено, що керівництво підприємства велику увагу звертає на благоустрій територій та модернізацію побутових приміщень. Приміром, по всій території нижнього складу зроблено тверде покриття, побутові приміщення обладнані душовими кабінами та індивідуальними шафками для переодягання.

Посадові особи Управління звернули увагу на інтенсивний розвиток базисного лісового розсадника. Зокрема, вирощують сосну звичайну, вільху та дуб звичайний. Не на останньому місці і розвиток рослин для ландшафтного озеленення, а саме туя, самшит, ялина, ялівець. Весь базисний розсадник підключено до автоматичного поливу.

dscn5760  dscn5780

У частині додержання законодавства про працю, варто зауважити, що всі працівники на підприємстві працевлаштовані згідно законодавства України, заробітна плата виплачується своєчасно згідно умов колективного договору. Рівень заробітної плати працівників Ратнівського лісового господарства є найвищим серед працівників інших підприємств району.

Переважна більшість порушень, виявлених під час перевірки, була усунута у ході її проведення.

За результатами перевірки посадові особи Управління Держпраці видали керівництву ДП «Ратнівське лісомисливське господарство» обов’язковий до виконання припис із вказаними порушеннями вимог нормативно-правових актів і зобов’язали усунути порушення у строки, визначені законодавством України.