Обговорено результати перевірки ДП «Шахта №1 Нововолинська»

На базі ДП «Шахта №1 Нововолинська» відбулася нарада з підведення підсумків планової перевірки, яку проводили посадові особи Управління Держпраці у Волинській області. Обговорено проблемні питання, які виникли під час проведення перевірки.

Ігор Кузьмінський, заступник начальника Управління Держпраці у Волинській області, наголосив керівництву шахти на обов’язковому усуненні всіх виявлених порушень.

«Звертаю увагу керівництва підприємства, — зауважив Ігор Ігорович, — на ряд особливо важливих питань, зокрема на отримання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки».

DSCN5650 Загалом, головні державні інспектори Управління перевірили дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, безпечного поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, а також ведення робіт, пов’язаних з геологічним вивченням надр, їх використанням та охороною.

Виявлено 62 порушення вимог законодавства з охорони праці, найбільш грубим порушенням є відсутність дозволу. Порушення виявлено у дільниці стаціонарного обладнання, дільниці шахтного транспорту, геолого-маркшейдерській службі, дільниці ремонтно-відновлювальних робіт, службі енергетики, котельні та в роботі служби охорони праці.

DSCN5661 DSCN5670

У результаті перевірки та з огляду на виявлені порушення рекомендовано негайно зупинити експлуатацію електротельфера, балона зрідженого вуглеводного газу з простроченим терміном опосвідчення, виконання робіт в електроустановках напругою вище 1000 В та експлуатацію підземних трансформаторних підстанцій. Також рекомендовано зупинити виконання робіт в електроустановках підземними електрослюсарями.

DSCN5681 DSCN5686

За виявлені порушення нормативно-правових актів з охорони праці до адміністративної відповідальності притягнуто 5 посадових осіб, в тому числі в.о. директора шахти.

Посадові особи Управління Держпраці видали керівництву ДП «Шахта №1 Нововолинська» обов’язковий до виконання припис із вказаними порушеннями вимог нормативно-правових актів і зобов’язали усунути порушення у строки, визначені законодавством України.

DSCN5672 DSCN5652