«Основні причини виробничого травматизму і професійних захворювань та заходи щодо їх запобігання» , — тема семінару, який провели інспектори Управління інспекційної діяльності у Волинській області для працівників зайнятих на роботах підвищеної небезпеки

Під час заходу посадовці Держпраці наголосили, що успішна профілактика виробничого травматизму та професійної захворюваності можлива лише при умові ретельного вивчення причин їх виникнення.

Найпоширенішими організаційними причинами виробничого травматизму стали:

— невиконання вимог інструкцій з охорони праці;

— порушення вимог безпеки під час експлуатації транспорту загального користування (автомобільного, водного, залізничного, повітряного);

— невиконання посадових обов’язків;

— порушення технологічного процесу;

— порушення вимог безпеки під час експлуатації обладнання, устаткування, машин, механізмів тощо;

— інші організаційні причини.

Учасників семінару проінформовано про впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці та актуальні зміни щодо одержання дозвільних документів на виконання робіт підвищеної небезпеки. Зокрема, роз’яснили особливості онлайн-декларування через Портал електронних сервісів Мінекономіки.

Інспектори наголосили на неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин та проконсультували з актуальних питань чинного законодавства про працю.

Більше матеріалів про безпеку праці на інформаційному порталі https://pratsia.in.ua/ .