Про заходи щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах Волині та про проведену роботу щодо детінізації зарплати йшлося 24 квітня під час наради у голови Волинської обласної державної адміністрації.
Начальник Управління Держпраці у Волинській області Ростислав Стасько доповів, що у 2017 році основними боржниками були підприємства вугільної галузі. За результатами статистичних даних максимальна заборгованість спостерігалась у грудні у розмірі 31911,9 тис.грн., а мінімальна у січні – 2347,0 тис.грн.
«Загальна сума виявленої заборгованості згідно оперативних даних станом на 20 квітня 2018 року, становить 5251,5 тис.грн. Серед боржників – ПАТ «Електротермомертія» — 2963,1 тис. грн., Ковельська філія ДП «Укрветсанзавод», вугільні підприємства області та інші», — доповів Ростислав Стасько.
Також Управлінням Держпраці у Волинській області впродовж 2017 року в частині неналежного оформлення трудових відносин виявлено порушення у 130 роботодавців: 35 роботодавців, які допустили 336 працівників до роботи без оформлення трудового договору; 95 роботодавців допустили 338 працівників до роботи без повідомлення ДФС.
Найбільше порушень в частині неналежного оформлення трудових відносин виявлено у сфері торгівлі, на транспорті та у сільському господарстві.
«З метою визначення єдиного підходу у забезпеченні ефективного здійснення виконавчими органами міських рад міст обласного значення, сільських, селищних, міської рад об’єднаних територіальних громад Управлінням Держпраці проводяться семінар-навчання для посадових осіб органів місцевого самоврядування щодо здійснення повноважень у сфері контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення. Навчанням охоплено 100% відповідних органів місцевого самоврядування. На сьогодні, 23 ОТГ з 40-ка та усі міста обласного значення прийняли рішення створити відповідні структурні підрозділи або передбачити здійснення відповідних функцій посадовими особами наявних структурних підрозділів. Держпраці видано 16 посвідчень інспекторів праці органу місцевого самоврядування», — зазначив начальник Управління.
На завершення свого виступу Ростислав Стасько наголосив, що кількість зайнятого населення у неформальному секторі віком від 15 до 70 років на території Волинської області становить 47453 особи. Загалом можна вважати, що така кількість неформально зайнятих осіб є підставою для посилення роботи посадових осіб Управління Держпраці в частині легалізації трудових відносин.