Питання заборгованості із заробітної плати обговорено у Волинській ОДА

13 листопада 2017 року на нараді у Волинській облдержадміністрації обговорено заходи впливу на керівників підприємств, де є заборгованість із виплати заробітної плати.

Ігор Кузьмінський, заступник начальника Управління Держпраці у Волинській області, наголосив, що за оперативними даними станом на 10 листопада цього року заборгованість із заробітної плати на підприємствах Волині становить більше 22,7 мільйонів гривень.

«Левова частка, а це трохи більше 14,2 мільйонів гривень, складає заборгованість на вугільних підприємствах, — зазначив Ігор Ігорович, — велике занепокоєння викликає ситуація на ПАТ «Електротермометрія», де заборгованість працівникам сягнула майже 3 млн. грн. Причиною невиплати заробітної плати на підприємстві є відсутність необхідних коштів через складнощі з реалізацією виготовленої продукції».

Окремо наголошено, що посадові особи Управління на початку листопада провели інспекційне відвідування ПАТ «Електротермометрія», під час якого наголосили керівництву підприємства на основних положеннях та нормах Кодексу Законів про Працю України. Окремо зупинилися на строках виплати заробітної плати та відповідальності за порушення законодавства про працю.

Директор ПАТ «Електротермометрія» письмово зобов’язався протягом 1-1,5 місяця погасити заборгованість за рахунок реалізації обладнання і виставлення об’єктів нерухомості на продаж.

Невтішна ситуація на ДП «Волинський облавтодор», де заборгованість із заробітної плати складає 2,5 млн. грн. Причина заборгованості – несвоєчасне фінансування ДАК «Автомобільні дороги України».

Більше півтора мільйона гривень заборгувало своїм працівникам Луцьке комунальне підприємство «Луцьктепло», оскільки на рахунки підприємства накладено арешт та на підприємстві існує заборгованість із державного бюджету щодо відшкодування пільг і субсидій.

Також Ігор Кузьмінський зазначив, що на Волині з’явилися, так звані, «нові» підприємства-боржники: Іваничівська та Маневицька центральні районні лікарні, Іваничівський центр первинної медико-санітарної допомоги, Волинська державна сільськогосподарська дослідна станція інституту с/г західного полісся Національної академії аграрних наук України та Житлово-експлуатаційна контора №1.

Причини, через які виникла заборгованість із заробітної плати на згаданих підприємствах, наразі з’ясовуються.

«Інспекторський склад Волинського Управління Держпраці продовжує активно працювати в напрямку превентивної роботи. Зокрема, шляхом проведення семінарів, круглих столів, лекцій та інспекційних відвідувань надаються роз’яснення чинного законодавства з питань праці, як працівникам, так і суб’єктам господарювання», – на завершення наголосив Ігор Кузьмінський.