Порушення вимог законодавства про працю виявлено у Луцькому комбінаті хлібопродуктів №2

Посадові особи Управління Держпраці у Волинській області провели позапланову перевірку додержання вимог законодавства з питань праці у державному підприємстві «Луцький комбінат хлібопродуктів №2». Підставою проведення перевірки було звернення до Управління ряду працівників підприємства щодо тривалої невиплати заробітної плати.

Під час перевірки виявлено порушення вимог ч. 1 ст. 115 Кодексу законів про працю України. Зокрема, на підприємстві не виплачується заробітна плата два рази на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду за який здійснюється виплата. Разом з тим, на підприємстві станом на момент проведення перевірки заборгованість із заробітної плати становила 2 316 507, 90 грн. Термін заборгованості становив близько шести місяців.

Також встановлено, що заборгованість із заробітної плати перед звільненими працівниками становить 49 250,87 грн., чим порушено вимоги ч.1 статті 116 КЗпП України.

Посадові Управління Держпраці видали керівництву державного підприємства «Луцький комбінат хлібопродуктів №2» обов’язковий до виконання припис із вказаними порушеннями вимог законодавства про працю і зобов’язали усунути порушення у строки, визначені законодавством України.

За виявлені порушення державне підприємство «Луцький комбінат хлібопродуктів №2» притягнуто до відповідальності, яка передбачена статтею 265 КЗпП України.