Порядок накладання штрафу розглянули у Волинському Управлінні Держпраці

В Управлінні Держпраці у Волинській області відбувся семінар-тренінг для головних державних інспекторів відділу додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів.

Метою проведення семінару був розгляд нової процедури накладання штрафів за порушення у сфері праці та порядок їх накладання.

Керівництво та посадові особи сектору юридичного забезпечення Управління наголосили присутнім на визначенні механізму накладення на суб’єктів господарювання та роботодавців штрафів за порушення законодавства про працю. Їх перелік визначено у ч. 2 ст. 265 Кодексу законів про працю України.

11 березня 2016 року набув чинності наказ Мінсоцполітики України «Про затвердження форми постанови про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами Державної служби України з питань праці від 02.02.2016 №67.

Відтак відповідальність за порушення трудового законодавства посилено. Якщо раніше посадові особи несли особисту адміністративну відповідальність, то віднедавна (з урахуванням дат набрання чинності відповідними нормативними актами) фінансові санкції застосовуватимуть і до підприємства, а сплачувати штрафи доведеться з прибутку.