Посадові особи Волинського Управління Держпраці прочитали лекцію студентам університету

18 квітня в рамках підготовки та проведення Всесвітнього Дня охорони праці посадові особи Управління Держпраці у Волинській області прочитали лекцію студентам Луцького національного технічного університету.

На лекції були присутні студенти І-ІІІ курсів кафедри туризму та цивільної безпеки факультету екології та приладо-енергетичних систем.

Заступник начальника Управління Ігор Кузьмінський детально зупинився на важливості проведення заходів з нагоди Дня охорони праці, який цього року відзначається під девізом «Захищене і здорове покоління».

  

«В Україні працює майже кожен третій віком від 15 до 24 років, що становить понад 1 мільйон наших громадян. Ураховуючи, що в країні триває активна фаза всебічного реформування економіки, наше завдання — зберегти молоде покоління як безцінний потенціал для майбутнього становлення ефективної і сильної держави. Реформи освіти та охорони здоров’я, децентралізація влади, розв’язання економічних проблем мають забезпечити гідні умови праці для молодих працівників», — зазначив Ігор Кузьмінський.

Збереження здоров’я молодого покоління позитивно впливатиме на розвиток національної економіки. Відомо, що витрати, які несе держава через виробничі травми та професійні захворювання молоді, у майбутньому стають значно більшими, ніж стосовно дорослих працівників. Адже виробнича травма, яку молода людина отримує на початку свого трудового життя, може призвести до довгострокових порушень її здоров’я, через що вона не зможе бути активним членом суспільства та не скористається набутими під час навчання знаннями.

Питання рівня виробничого травматизму, основні причини виникнення нещасних випадків на виробництві роз’яснив Ярослав Головка, завідувач сектору розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Управління. Зупинився на стані виробничого травматизму на підприємствах області та в України, охарактеризував найбільш травмонебезпечні галузі виробництва.

Головний державний інспектор Управління Володимир Андрушко роз’яснив студентам вимоги нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, зокрема, зупинився на особливостях організації безпечної експлуатації електроустановок та вимогах до працівників, що допускаються до виконання робіт в електроустановках..

Ільме Міщук, лікар з гігієни праці Управління, зупинилась на завданнях, які стоять перед працівниками відділу з питань гігієни праці. Наголосила на проблематиці профілактики професійних захворювань та важливості проведення попередніх (періодичних) медичних оглядів працівників певних категорій.

Студенти, долучившись до діалогу, задавали питання посадовим особам Управління і отримали вичерпні відповіді на запитання, які їх найбільше цікавили.