17 березня посадові особи Управління Держпраці у Волинській області ділилися зі студентами спеціальності «Облік і оподаткування» Луцького національного технічного університету практикою здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю.
Корецька Світлана, начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління, розповіла студентам про основні напрямки та правила здійснення контролю Управління Держпраці у Волинській області. Під час виступу звернула увагу на питання дотримання законодавства при працевлаштуванні, а саме щодо:
-необхідності дотримання роботодавцями квоти стосовно працевлаштування певної категорії осіб, а також порядок звітування про виконання квоти;
-особливості працевлаштування осіб з інвалідністю та виконання нормативу 4%, принципів звітування суб’єктів господарювання стосовно зайнятості осіб з інвалідністю;
-працевлаштування іноземних осіб;
-отримання ліцензії для працевлаштування осіб за кордом.
Корецька Світлана також поділилася новацією, зокрема на офіційному сайті Державної служби України з питань праці впроваджена функція «інтерактивний інспектор» для забезпечення роботодавців і працівників інформацією та роз’ясненнями щодо ефективних засобів дотримання законодавства та запобігання можливим його порушенням.
Корчмарчук Оксана, головний державний інспектор праці, зауважила, що головним нормативним документом, який регламентує трудові правовідносини, є Кодекс законів про працю України. Наголосила, що посада керівника та головного бухгалтера зобов’язує дотримуватися нормативних актів, вміти брати на себе відповідальність, бути психологом та вміти комунікувати й уникати конфліктних ситуацій у ході перевірки. Студенти також дізналися про:
-важливість достовірності та правильності ведення кадрового обліку;
-наслідки використання нелегалізованої праці;
-нормативне та документальне забезпечення обліку зайнятості;
-необхідність та особливості дотримання державних гарантій при оплаті праці;
-відповідальність посадових осіб, в тому числі бухгалтера, у випадку порушення трудового законодавства;
-правила стажування та звільнення;
-особливості отримання припису за даними перевірки;
-правила допуску чи не допуску до перевірки інспекторів Держпраці.
На завершення посадові особи Управління відмітили, що на ринку праці завжди є затребуваним бухгалтер, який постійно іде в ногу з новаціями, дотримується законодавчих норм, відмінно орієнтується в правилах обліку зайнятості та праці.