Посадові особи Управління Держпраці прочитали лекцію студентам на тему «Управління охороною праці»

Студенти та викладацький склад Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки прослухали лекцію на тему «Управління охороною праці», яку прочитав Сергій Соколов, завідувач сектору юридичного забезпечення Управління Держпраці у Волинській області.

Лекцію прочитано з метою популяризації знань з питань охорони праці, привернення додаткової уваги суспільства, в даному випадку студентів, до забезпечення трудових прав громадян, у тому числі на безпечну працю.

На лекції були присутні студенти другого курсу біологічного факультету та п’ятого курсу факультетів мистецтв, географічного і факультету філології та журналістики.

img_2891 img_2898

Сергій Соколов розповів присутнім, що основними завданнями Управління Держпраці у Волинській області є:

— реалізація державної політики у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов’язкове державне соціальне страхування в частині призначення та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб;

— здійснення комплексного управління охороною праці та промисловою безпекою на державному рівні;

— здійснення державного регулювання і контролю у сфері діяльності, пов’язаної з об’єктами підвищеної небезпеки;

— організація та здійснення державного нагляду (контролю) у сфері функціонування ринку природного газу в частині підтримання належного технічного стану систем, вузлів і приладів обліку природного газу на об’єктах його видобутку та забезпечення безпечної та надійної експлуатації об’єктів Єдиної газотранспортної системи.

img_2902  img_2906

Завідувач сектору юридичного забезпечення Управління окремо акцентував увагу присутніх на дотриманні законодавства про працю та основних вимогах нормативно-правових актів з охорони праці. Також поділився досвідом роботи та практичними навиками, надав роз’яснення щодо прав громадян на створення безпечних, нешкідливих та належних умов на робочих місцях. Надав присутнім рекомендації з питань дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів, звернув увагу на зміни у Кодексі законів про працю України.