Посадові особи Управління перевірили ДП «Волиньторф» та ознайомилися з методикою виробництва торфу

9 вересня 2016 року на базі ДП «Волиньторф» відбулася нарада з підведення підсумків планової перевірки, яку проводили посадові особи Управління Держпраці у Волинській області. Обговорено проблемні питання, які виникли під час проведення перевірки. Також представники Управління мали можливість ознайомитися з методикою добування та агломерація торфу.

Під час наради Ігор Кузьмінський, заступник начальника Управління Держпраці у Волинській області, зауважив:

«Звісно, у ході кожної перевірки інспекторський склад виявляє порушення, адже бездоганного виробничого процесу фактично не існує в природі. Проте порушення вимог нормативно-правових актів з охорони праці, які було виявлено під час перевірки ДП «Волиньторф» є незначними. Це за умови, що на підприємстві працює 415 працівників, з яких  316 виконують роботи підвищеної небезпеки».

dscn5695  dscn5700

Перевіркою виявлено 23 порушення вимог законодавчих актів з охорони праці. Наприклад, використовується електроінструмент, у якого закінчився термін періодичної перевірки; відсутній кінцевий вимикач на заточному верстаті в центральній ремонтній майстерні; не перевірено манометри посудин, що працюють під тиском; не ведеться журнал технічного обслуговування і ремонтів крана.

Більшість з виявлених порушень було усунуто у ході перевірки.

За виявлені порушення нормативно-правових актів з охорони праці до адміністративної відповідальності притягнуто 3 працівника: чергового електрика, кранівника та майстра центральної майстерні по ремонту механізмів.

У частині додержання законодавства про працю державні інспектори виявили 2 порушення. Варто зауважити, що всі працівники на підприємстві працевлаштовані згідно законодавства України, заробітна плата виплачується своєчасно згідно умов колективного договору.

Посадові особи Управління Держпраці видали керівництву ДП «Волиньторф» обов’язковий до виконання припис із вказаними порушеннями вимог нормативно-правових актів і зобов’язали усунути порушення у строки, визначені законодавством України.

dscn5703  dscn5706

Інформаційна довідка:

Державне підприємство «Волиньторф» створено у 1993 році, входить до складу Державного концерну «Укрторф» та належить до сфери управління Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

У складі підприємства є філіал – Маневицькій торфозавод, який є відокремленим структурним підрозділом.

Основним видом діяльності підприємства є – добування та агломерація торфу.

За перше півріччя 2016 року видобуто 142,2 тис. тон фрезерного торфу, виготовлено 41,9 тис. т. брикетів торфових, які реалізовано населенню, бюджетним установам (районним та сільським школам, лікарням), іншим споживачам та за межі митної території України.