Проаналізовано причини настання нещасних випадків з працівниками лісових господарств Волині

Про безпечне проведення комплексу лісозаготівельних робіт на державних лісогосподарських підприємствах Волинської області говорили під час семінар-наради, яка відбулася на базі державного підприємства «Цуманське лісове господарство».

Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства ініціювало проведення заходу, а з метою більш детального висвітлення питань охорони праці та безпеки під час виробничого процесу було запрошено посадових осіб Управління Держпраці у Волинській області.

«Питання дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці під час виконання лісосічних робіт стає дедалі актуальнішим, оскільки на підприємствах лісової галузі як Волинської області, так і України відмічено ріст виробничого смертельного травматизму. Приміром у ДП «Колківське лісове господарство» з початку року сталося два нещасних випадки зі смертельними наслідками – один з лісорубом, другий з кранівником. Обидва комісія зі спеціального розслідування визнала пов’язаними з виробництвом», — наголосив завідувач сектору розслідувань, аналізу та обліку аварій на виробництві Управління Ярослав Головка.

dsc_0618  dsc_0600

Ріст травматизму може бути результатом недостатнього контролю з боку директорів лісгоспів та керівників структурних підрозділів лісових господарств за дотриманням працівниками вимог безпеки під час виконання робіт. З іншої сторони важливу роль відіграє людський фактор, тобто невиконання самими працівниками (або ж потерпілими) елементарних вимог з охорони праці.

Працівникам лісгоспів наголошено, що основними причинами виникнення нещасних випадків є організаційні – 73%.

«Керівництво кожного лісового господарства повинно посилити контроль за станом охорони праці, забезпечити дотримання працівниками вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці. Також на особливому контролі потрібно тримати питання навчання з питань охорони праці та безпечного ведення робіт з підвищеною небезпекою. Також важливим фактором є матеріально-технічне забезпечення працівників та їх побутові умови під час виконання робіт на віддалених ділянках», — у своєму виступі звернувся до присутніх Віктор Качковський, головний державний інспектор Управління.

dsc_0595  dsc_0612

На завершення семінар-наради було вирішено активізувати дії в напрямку співпраці між Волинським Управлінням Держпраці та управлінням лісового та мисливського господарства з метою недопущення виробничого травматизму. Посадові особи Управління Держпраці запропонували керівникам лісгоспів своєчасно реагувати на порушників законодавства про охорону праці.  Також дотримуватися законності укладання договорів з суб’єктами господарювання на проведення лісосічних робіт (наявність дозволу на виконання робіт з підвищеною небезпекою та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки).