Проаналізовано стан виробничого травматизму в агропромисловому комплексі під час наради з керівниками підприємств галузі

Посадові особи Управління Держпраці у Волинській області взяли участь у семінар-навчанні керівників сільськогосподарських підприємств та голів фермерських господарств області, яке було проведено у Луцьку 16 лютого 2017 року.

Захід відбувся за участі голови Волинської обласної державної адміністрації Володимира Гунчика.

Вячеслав Савенко, начальник відділу нагляду в АПК та СКС Управління, проаналізував стан виробничого травматизму в сільськогосподарському комплексі України та Волинської області.

«На підприємствах агропромислового комплексу України у 2016 році кількість смертельно травмованих працівників значно вища у порівнянні з іншими галузями економіки. У сільгосппідприємствах Волині виробничі травми отримало 15 осіб проти 14 у 2015 році, з яких 2 працівника травмовано смертельно» — наголосив присутнім Вячеслав Миколайович.

  

Окремо зупинився на основних причинах загибелі працівників: невиконання вимог інструкцій з охорони праці, незастосування засобів індивідуального захисту, порушення технологічного процесу, невиконання посадових обов’язків, порушення вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів, незадовільний стан виробничого середовища, алкогольне сп’яніння на робочому місці, а також особиста необережність потерпілих.

Оскільки незабаром розпочинається підготовка до весняно-польових робіт, керівникам та спеціалістам підприємств агропромислового-комплексу варто особливу увагу приділити ремонту та експлуатації сільськогосподарської техніки.

  

З метою профілактичної роботи присутнім наголошено на основних питаннях, які вимагають підвищеної уваги, зокрема: проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці працівників, що виконують роботи підвищеної небезпеки; забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту; забезпечення експлуатації виключно тих тракторів, які обладнані електростартерним запуском двигуна з кабіни; недопущення експлуатації сільськогосподарської техніки без захисних огороджень небезпечних зон, а також без попереджувальних знаків та застережних написів про застосування індивідуальних засобів захисту на посівних машинах та машинах для обробітку ґрунту; дотримання працівниками вимог Правил дорожнього руху під час руху техніки дорогами загального користування, а також під час виконання робіт у полі.

Також обговорено питання змін у законодавстві про працю та заробітну плату. Посадові особи Управління Держпраці у Волинській області акцентували увагу учасників заходу на дотриманні законодавства про працю. Окремо наголосили на відповідальності за приховану зайнятість, порушення розпорядку роботи, дотриманні норм Закону України «Про оплату праці».