Проведено семінар для інспекторів праці об’єднаних територіальних громад

Спеціалістами Управління Держпраці у Волинській області   проведено  семінар з суб’єктами підприємницької діяльності м. Ковеля  та Ковельського  району. На заході були присутні інспектори праці об’єднаних територіальних громад Любилінецької, Колодяженської, Дубівської, Велицька.

Основною темою зустрічі було питання легалізації праці, оформлення трудових відносин в правовому полі. Також розглянуто суть та відмінності роботи за цивільно-правовим і трудовим договором, питання щодо правильності ведення табелювання обліку робочого часу, забезпечення виплати мінімальної заробітної плати, диференціації та індексації заробітної плати, порядку складання штатного розпису.

  

Посадові особи Управління наголосили присутнім, що облік розрахунків по оплаті праці проводиться на підставі типових форм. До відома учасників також було доведено складові заробітної плати, які враховуються до мінімальної заробітної плати, надано роз’яснення щодо необхідності складання графіку відпусток.

Під час роботи семінару обговорено вимоги Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, яким запроваджено нові підходи у відносинах держави та бізнесу, згідно з якими головними пріоритетами інспекторів праці визначені профілактична та консультативна робота.
На завершення усім роботодавцям були надані практичні поради та рекомендації щодо дотримання вимог трудового законодавства.