Проведено семінар з представниками органів місцевого самоврядування

У Луцьку за участі посадових осіб Волинського Управління Держпраці проведено семінар з представниками органів місцевого самоврядування, під час якого обговорено їхні повноваження та межі відповідальності. Кандидатам на посаду інспектора праці та особам, які уже прийняті на цю посаду, надано роз’яснення статті 259 Кодексу Законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Захід відбувся 9 серпня цього року на базі Центру розвитку місцевого самоврядування у Волинській області і був присвячений створенню центрів безпеки в рамках міжмуніципального співробітництва та питанням охорони праці в об’єднаних територіальних громадах

Основна мета проведення такого роду заходів – надання роз’яснювальної та консультативної допомоги в питанні здійснення контролю за додержанням законодавства про працю органами місцевого самоврядування.

Завідувач сектору юридичного забезпечення Управління Держпраці Сергій Соколов звернув увагу представників органів місцевого самоврядування на необхідність прийняття всіх необхідних організаційних, юридичних, кадрових рішень для впровадження нової системи контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.

  

Основну увагу присутніх акцентовано на Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого Постановою КМУ від 26 квітня 2017 року № 295.

Окремо було наголошено, що здійснення контролю з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій праці, оформлення трудових відносин покладається також на виконавчі органи міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад.

  

Сергій Соколов наголосив, що посадові особи Волинського Управління Держпраці будуть здійснювати нагляд щодо забезпечення ефективного здійснення повноважень виконавчими органами міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад та центральними органами виконавчої влади. Нагадаємо, що згадані повноваження визначені частиною третьою статті 34 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» та частиною другою статті 259 КЗпП України.

За результатами проведеного семінар-навчання визначено подальші кроки.