Проведено семінар-нараду для суб’єктів господарювання Ковельського району

5 червня посадові особи Управління Держпраці у Волинській області провели семінар-нараду для суб’єктів господарювання Ковельського району.

Під час заходу розглянуто питання застосування законодавства у сфері охорони праці, промислової безпеки, гігієни праці, експертизи умов праці та питання додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів.

З метою запобігання настання нещасних випадків та зменшення негативних наслідків для споживачів продукції, які становлять потенційну небезпеку для суб’єктів господарювання, Аліна Щербяк, головний державний інспектор Управління, детально зупинилась на вимогах державного ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції щодо забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам, а також забезпечення відсутності загроз суспільним інтересам. Акцентувала увагу присутніх на дії ЗУ “Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції” на загальні вимоги щодо безпечної продукції, а також наголосила на співпраці з органами ринкового нагляду.

Людмила Шкуро, головний державний інспектор Управління, наголосила присутнім на порядку проведення атестації робочих місць та підкреслила, що результати атестації робочих місць в першу чергу використовуються для розроблення заходів для покращення умов праці та оздоровлення працівників і тільки в разі неможливості мінімізувати дію шкідливих виробничих факторів надавати працівникам пільги та компенсації.

Головний державний інспектор Управління Анатолій Кушпель звернув увагу присутніх на вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, акцентував увагу на стані промислової безпеки та охорони праці. Окремо роз’яснив присутнім правила безпечної експлуатації газового обладнання. Юрій Старушик, головний державний інспектор, зупинився на безпечному поводженні з електропристроями та вимогах законодавства щодо питання елекробезпеки. Також роз’яснено присутнім норми законодавства щодо правильної та безпечної експлуатації устатковання підвищеної небезпеки, на цьому питанні зупинився Дмитро Коренга, головний державний інспектор.

Сорокіна Олена, головний державний інспектор, широко окреслила питання додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів. Наголосила на відповідальності згідно законодавства, яка настає у випадку порушення цих вимог.