Проведено семінар-нараду для суб’єктів господарювання Ратнівського району

Посадові особи Управління Держпраці у Волинській області провели семінар-нараду для суб’єктів господарської діяльності, представників органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Ратнівського району. Захід відбувся на базі районної державної адміністрації.

Ігор Кузьмінський, заступник начальника Управління, звернув увагу на новації в законодавстві про працю, охорону праці та промислову безпеку, також наголосив на пріоритетах Держпраці в контексті здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

Наталія Ганя, заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, та Ніна Бляшук. Головний державний інспектор, широко окреслили основні питання, які стосуються законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів. Наголосили на відповідальності згідно законодавства, яка настає у випадку порушення цих вимог.

  

Віталій Кондратюк, начальник відділу з питань експертизи умов праці, наголосив присутнім на порядку проведення атестації робочих місць та підкреслив, що результати атестації робочих місць в першу чергу використовуються для розроблення заходів для покращення умов праці та оздоровлення працівників і тільки в разі неможливості мінімізувати дію шкідливих виробничих факторів надавати працівникам пільги та компенсації.

Катерина Стрибульська, заступник начальника відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг, звернула увагу присутніх на дію ЗУ “Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції”, на загальні вимоги щодо безпечної продукції. Також проведено роз’яснювальну роботу щодо реєстрації великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування, ведення їх обліку та дотримання порядку проведення державного технічного контролю (огляду) таких засобів.

Головний державний інспектор Управління Анатолій Кушпель звернув увагу присутніх на вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, акцентував увагу на стані промислової безпеки та охорони праці. Окремо роз’яснив присутнім правила безпечної експлуатації газового обладнання. Роз’яснено присутнім норми законодавства щодо правильної та безпечної експлуатації устатковання підвищеної небезпеки (об’єкти котлонагляду, вантажопідіймальні, посудини, що працюють під тиском), на цьому питанні зупинився Дмитро Коренга, головний державний інспектор.

Довідково: посадові особи Управління Держпраці у Волинській області провели такі ж семінар-наради у Любомльському, Турійському, Луцькому, Горохівському, Локачинському та Ківерцівському районах. Під час заходів розглянуто питання застосування законодавства у сфері охорони праці, промислової безпеки, гігієни праці, експертизи умов праці та питання додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів.