Проведено семінар-нараду для суб’єктів господарювання Шацького району

Посадові особи Управління Держпраці у Волинській області провели семінар-нараду для суб’єктів господарської діяльності, представників органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Шацького району.

Захід відбувся  за участі голови Шацької РДА Василя Голядинця та директора районного центру зайнятості Мирослави Терепи.

Ігор Кузьмінський, заступник начальника Управління, звернув увагу на новації в законодавстві про працю, охорону праці та промислову безпеку, також наголосив на пріоритетах Держпраці в контексті здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

  

Станіслав Мельник, начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, широко окреслив основні питання, які стосуються законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів. Наголосив на відповідальності згідно законодавства, яка настає у випадку порушення цих вимог.

Людмила Шкуро, головний державний інспектор, наголосила присутнім на порядку проведення атестації робочих місць та підкреслив, що результати атестації робочих місць в першу чергу використовуються для розроблення заходів для покращення умов праці та оздоровлення працівників і тільки в разі неможливості мінімізувати дію шкідливих виробничих факторів надавати працівникам пільги та компенсації.

Катерина Стрибульська, заступник начальника відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг, звернула увагу присутніх на дію ЗУ “Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції”, на загальні вимоги щодо безпечної продукції. Також проведено роз’яснювальну роботу щодо реєстрації великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування, ведення їх обліку та дотримання порядку проведення державного технічного контролю (огляду) таких засобів.

На завданнях, які стоять перед працівниками відділу з питань гігієни праці, наголосив Павло Капітула, головний державний інспектор. Зупинився на проблематиці профілактики професійних захворювань та важливості проведення попередніх (періодичних) медичних оглядів працівників певних категорій.

Головний державний інспектор Управління Василь Цвид звернув увагу присутніх на вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, акцентував увагу на стані промислової безпеки та охорони праці.