Проведено семінар-нараду для суб’єктів господарювання Іваничівського району

Посадові особи Управління Держпраці у Волинській області провели семінар-нараду для суб’єктів господарської діяльності, представників органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Іваничівського району.

Олена Полозкова, головний державний інспектор, широко окреслила основні питання, які стосуються законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів. Наголосили на відповідальності згідно законодавства, яка настає у випадку порушення цих вимог.

  

Валентина Воробей, головний державний інспектор, наголосила присутнім на порядку проведення атестації робочих місць та підкреслив, що результати атестації робочих місць в першу чергу використовуються для розроблення заходів для покращення умов праці та оздоровлення працівників і тільки в разі неможливості мінімізувати дію шкідливих виробничих факторів надавати працівникам пільги та компенсації.

На завданнях, які стоять перед працівниками відділу з питань гігієни праці, наголосила Світлана Шеремета, начальник відділу з питань гігієни праці Управління. Зупинилась на проблематиці профілактики професійних захворювань та важливості проведення попередніх (періодичних) медичних оглядів працівників певних категорій.

Аліна Щербяк, головний державний інспектор, звернула увагу присутніх на дію ЗУ “Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції”, на загальні вимоги щодо безпечної продукції, а також наголосила на співпраці з органами ринкового нагляду. Також проведено роз’яснювальну роботу щодо реєстрації великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування, ведення їх обліку та дотримання порядку проведення державного технічного контролю (огляду) таких засобів.

Головний державний інспектор Управління Віталій Масловський звернув увагу присутніх на вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, акцентував увагу на стані промислової безпеки та охорони праці. Окремо роз’яснив присутнім правила безпечної експлуатації газового обладнання.