Проведено семінар-нараду для суб’єктів господарювання Рожищенського району

24 травня посадові особи Управління Держпраці у Волинській області провели семінар-нараду для суб’єктів господарювання, представників центральної районної лікарні, спеціалістів відділу з питань охорони праці та соціально трудових відносин управління соціального захисту населення Рожищенського району.

Під час заходу розглянуто питання застосування законодавства у сфері охорони праці, промислової безпеки, гігієни праці, експертизи умов праці та питання додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів.

  

На завданнях, які стоять перед працівниками відділу з питань гігієни праці, наголосила Світлана Шеремета, начальник відділу з питань гігієни праці Управління. Зупинилась на проблематиці профілактики професійних захворювань та важливості проведення попередніх (періодичних) медичних оглядів працівників певних категорій.

Валентина Воробей, головний державний інспектор, наголосила присутнім на порядку проведення атестації робочих місць та підкреслила, що результати атестації робочих місць в першу чергу використовуються для розроблення заходів для покращення умов праці та оздоровлення працівників і тільки в разі неможливості мінімізувати дію шкідливих виробничих факторів надавати працівникам пільги та компенсації.

Головний державний інспектор Управління Анатолій Кушпель звернув увагу присутніх на вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, акцентував увагу на стані промислової безпеки та охорони праці в лікарняних закладах. Окремо роз’яснив присутнім правила безпечної експлуатації газового обладнання.

Марія Мосур, головний державний інспектор, широко окреслила питання додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів. Наголосила на відповідальності згідно законодавства, яка настає у випадку порушення цих вимог.

Увагу присутніх було звернуто на дію ЗУ “Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції”, на загальні вимоги щодо безпечної продукції, а також на співпраці лікувально-профілактичних закладів з органами ринкового нагляду. Аліна Щербяк, головний державний інспектор, зупинилась на питанні: “Роль лікувально-профілактичних закладів в державному ринковому нагляді”, “Вимоги державного ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції щодо забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам, а також забезпечення відсутності загроз суспільним інтересам”.