Проведено семінар-нараду для інспекторського складу Волинського Управління Держпраці

30 травня 2017 року в Управлінні Держпраці у Волинській області проведено семінар-нараду для головних державних інспекторів, які здійснюють державний нагляд за додержанням законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів.

  

Начальник Управління Держпраці у Волинській області Ростислав Стасько наголосив інспекторському складу, що у зв’язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» призупинено проведення перевірок суб’єктів господарювання посадовими особами Управління Держпраці у Волинській області.

Завідувач сектору юридичного забезпечення Управління Сергій Соколов роз’яснив головним державним інспекторам, що проведення інспекційних відвідувань з метою здійснення нагляду за додержанням законодавства про працю буде відновлено після затвердження Мінсоцполітики форми посвідчення інспектора праці, видачі посвідчень інспекторів праці та внесення їх до реєстру посвідчень інспекторів праці.

Окремо звернув увагу присутніх на законодавчі та інші нормативно-правові акти, які регулюють питання працевлаштування інвалідів.

  

Також Сергій Соколов зупинився на питанні проведення перевірок з питань зайнятості, працевлаштування інвалідів, які проводяться відповідно до наказу Мінсоцполітики від 02.07.2012 №290 «Про затвердження Порядку проведення перевірок посадовими особами Державної інспекції України з питань праці та її територіальних органів» та з урахуванням вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Головний спеціаліст з питань протидії корупції Управління Майя Михалусь роз’яснила присутнім поняття правопорушень, пов’язаних з корупцією, зупинилась на видах адміністративних стягнень за такі правопорушення.

Також працівників Управління ознайомлено з Указом Президента України від 15.05.2017 № 133/2017 “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28.04.2017 “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)” про необхідність змінити електронні адреси російських доменів в реєстрі декларацій; рішеннями Національного агентства з питань запобігання корупції “Про внесення змін до Форми декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та Форми повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування”; “Про Порядок здійснення моніторингу способу життя суб’єктів декларування”.

  

На завершення семінар-наради Майя Михалусь наголосила інспекторському складу на обов’язковому дотримання державними службовями вимог Закону України “Про запобігання корупції” та особистої відповідальності за неналежне виконання вказаного Закону.