Проведено інспекційне відвідування в КНП «Рожищенська ЦРЛ»

Сектор звернень громадян та доступу до публічної інформації інформує, що за зверненнями громадян уповноваженими особами Управління Держпраці у Волинській області було здійснено інспекційне відвідування в  КНП «Рожищенська ЦРЛ» з метою здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю в частині щодо оплати праці та перевірки фактів невиплати доплат медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з надання медичної допомоги хворим на короновірусну хворобу за травень-серпень 2020 року.

В ході заходу контролю з’ясовано, що згідно з наказом управління охорони здоров′я від 20.03.2020 року №125–од «Про заходи щодо надання медичної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою спричиненою короновірусом COVID-19 у закладах охорони здоров′я області» КНП «Рожищенська районна лікарня» визнана госпітальною базою для надання медичної допомоги хворим гострою респіраторною хворобою COVID-19.

Згідно п.2 постанови КМУ від 23.03.2020 р. № 246 «Деякі питання оплати праці медичних та інших працівників, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2» доплати медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з надання медичної допомоги хворим на короновірусну хворобу здійснюються за рахунок коштів, отриманих закладами охорони здоров′я відповідно до договорів про медичне обслуговування населення за програмою державних гарантій медичного обслуговування за відповідним переліком та обсягом медичних послуг, укладених з Національною службою здоров′я та з місцевих бюджетів.

             Відповідно до постанови КМУ від 24.04.2020 р. №331 Національна служба здоров′я України 25.05.2020 р. уклала договір № 751-Е520-Р000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій (договір підписаний 27 травня 2020 року). Цей договір діє з 01.04.2020р. до 30.04.2020 р. в частині проведення розрахунків за надані медичні послуги, договір діє до повного здійснення розрахунків (п.48). В подальшому такий договір не заключався, що і вплинуло на відсутність виплат в наступних місяцях.