Проведено інспекційне відвідування у магазині дитячих іграшок

Сектор звернень громадян та доступу до публічної інформації інформує, що за зверненнями громадян уповноваженими особами Управління Держпраці у Волинській області було проведено інспекційне відвідування у підприємця, який здійснює діяльність у Луцьку, з метою здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю в частині легалізації трудових відносин та використання праці неповнолітніх.

              Під час інспекційного відвідування встановлено, що суб’єкт господарювання здійснює підприємницьку діяльність по роздрібній торгівлі дитячими іграшками та деякими іншими непродовольчими товарами в приміщенні обласної дитячої поліклініки. За даними Єдиного державного реєстру платників податку підприємець перебуває на загальній системі оподаткування. Найману працю не використовує, підприємницьку діяльність здійснює сам.

Під час заходу контролю за місцем здійснення підприємницької діяльності, встановлено допущення до виконання функціональних  обов’язків продавця в магазин без укладеного трудового договору, тобто вчинено адміністративне правопорушення, передбачене частиною 3 статті 41 КупАП.

За даним фактом підприємцю винесено ПОПЕРЕДЖЕННЯ про відповідальність за порушення законодавства про працю та складено ПРОТОКОЛ про адміністративне правопорушення.

На період здійснення заходу контролю неповнолітніх осіб, які б залучалися до виконання робіт в вищезазначеному торгівельному закладі, не виявлено.