Про безпечну експлуатацію димових та вентиляційних каналів говорили під час наради у ЖКП №1 у Нововолинську

Посадові особи Управління Держпраці у Волинській області провели семінар-нараду для майстрів та працівників житлово-комунального підприємства №1 у м.Нововолинськ.

Захід проведено з метою надання консультативної та роз’яснювальної допомоги керівництву та інженерно-технічному персоналу підприємства.

Головні державні інспектори Управління Леонід Невірко та Віталій Масловський наголосили присутнім на обов’язковому дотриманні вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки.

Окремо зупинилися на вимогах безпечної експлуатації димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків. Зазначили, що перевірка з прочищення димовентканалів повинна виконуватися спеціалізованою організацією, яка має дозвіл на виконання цих робіт від органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про охорону праці. Безпечну експлуатацію та технічне обслуговування забезпечує власник (балансоутримувач, орендар).

Посадові особи Управління звернули увагу на якісне та своєчасне технічне обслуговування, ремонт, обстеження, прочищення димових та вентиляційних каналів у житлових будинках у відведені законодавством строки.

За результатами роботи семінару працівникам підприємства рекомендовано під час обстеження димових і вентиляційних каналів дотримуватись вимог нормативно-правових актів з охорони праці. Результати перевірок оформляти відповідно до вимог Правил безпеки систем газопостачання.

У випадку виявлення несправних та непридатних до подальшої експлуатації димовентканалів невідкладно направляти газорозподільному підприємству акти перевірки технічного стану димових та вентиляційних каналів для подальшого відключення газових приладів від системи газопостачання та обов’язково попередити власника про заборону користування газовим обладнанням.