Про вжиті Управлінням заходи щодо створення умов для легалізації зайнятості та оплати праці у 2021 році

Основним пріоритетом в діяльності Управління Держпраці у Волинській області є контроль (нагляд) за додержанням законодавства про працю в тому числі за оформленням трудових відносин та своєчасною і в повному обсязі виплатою заробітної плати.

Протягом 2021 року проведено 540 заходів контролю з питань додержання  законодавства про працю.

З метою запобігання використанню незадекларованої праці в Управління Держпраці у Волинській області  в січні 2021 року проведено аналіз кількості застрахованих осіб, стан незадекларованої праці в регіоні, визначено ризиковані сфери господарювання та категорій, розроблено паспорт неформальної зайнятості.

При Управлінні Держпраці у Волинській області створено постійно діючу робочу групу спільних дій з питань запобігання використанню незадекларованої праці  згідно наказу № 17 від 13.01.2021 року. До складу робочої групи включені представники  Головного управління Пенсійного Фонду України, Головного управління Держпродспоживслужби, Волинського обласного центру зайнятості, Головного управління статистики у Волинській області, Головного управління ДПС, УПД ГУНП, Федерації профспілок.

Протоколом робочої групи  затверджено план спільних заходів щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік та план інформаційних та інспекційних заходів Управління Держпраці у Волинській області у 2021 року з питань запобігання використанню незадекларованої праці.

Протягом 2021 року проведено інформаційну та інспекційну компанію в галузі транспорту, торгівлі, діяльності готелів та ресторанів, наданні послуг, сільському господарстві.

Проведено на 01.01.2022 року: 2600 інформаційних заходів,- 230 інспекційних відвідувань, в ході яких вивчалось питання оформлення трудових відносин, в результаті встановлено:  334 працівника було допущено до роботи без належного оформлення трудових відносин, винесено – 128 приписів щодо порушення законодавства про працю, складено 60 протоколів за ч.3 ст. 41 КУпАП, складено 15 постанов про накладання штрафу відповідно до абз.2 частини 2 ст.265 КЗпП України на суму 1 180 000 тис.грн, з 7094 працівниками укладено трудові договори за результатами інформаційних та інспекційних відвідувань.

Протягом липня – вересня 2021 року проведено спільно з Державною податковою службою компанію з легалізації трудових відносин суб’єктами господарювання, які мають ризики використання незадекларованої праці «Виходь на світло»

Спеціалісти управління брали участь в нарадах, семінарах в установах і організаціях, на підприємствах, в публічних заходах, інформуючи громадян про переваги офіційного працевлаштування, роботодавців – про наслідки за допуск працівника на робоче місце без укладення трудового договору.

Проводилася активна інформаційно-роз’яснювальна робота, консультували роботодавців та працівників з питань законодавства про працю, в тому числі щодо  оформлення трудових відносин та оплати праці, мінімальних гарантій в оплаті праці.

Протягом березеня – квітня 2021 року відбулася спільна інформаційно-роз’яснювальна кампанія Державної служби України з питань праці та Волинської обласної служби зайнятості щодо неприпустимості використання незадекларованої праці. Служба зайнятості долучилася до реалізації цієї кампанії шляхом розміщення інформаційних плакатів для роботодавців та населення у всіх центрах зайнятості/філіях Волині.

Організовано 43 бліц навчань за участю представників Управління Держпраці у Волинській області в яких взяли участь понад 350 роботодавців.

Направлено листи органам самоврядування про важливість реалізації ними повноважень по зниженню рівня незадекларованої праці у 54 територіальні громади області.