Про дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці говорили у Володимир-Волинській міській раді

Відбулося засідання міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, до складу якої входять посадові особи Управління Держпраці у Волинській області. Захід відбувся у Володимир-Волинській міській раді.

У засіданні також взяли участь представники податкової інспекції, управління пенсійного фонду та інших структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради.

Під час засідання було заслухано керівників підприємств, установ та організацій, де середньомісячна заробітна плата менша законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати. Також обговорено питання дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці на підприємствах міста.

Обговоривши  можливі шляхи вирішення існуючої проблеми, члени робочої групи доручили керівникам підприємств, у яких рівень середньомісячної заробітної плати нижче мінімальної привести розмір заробітної плати найманих працівників у відповідність до рівня не менше законодавчо встановленого мінімуму

Посадові особи Управління наголосили роботодавцям, що саме вони несуть персональну відповідальність за дотримання чинного законодавства про оплату праці, адже коли наймані працівники отримують заробітну плату менше мінімальної, вони втрачають страховий стаж, що призведе до зменшення розміру пенсії в майбутньому.