Про легалізацію трудових відносин говорили у Любешівській РДА

У Любешівський районній державній адміністрації відбулась нарада за участі посадових осіб Управління Держпраці у Волинській області.

Під час наради обговорено напрямки роботи, спрямованої на легалізацію найманої праці, спільні дії органів влади, контролюючих органів щодо виявлення фактів використання праці неоформлених працівників.

Головний державний інспектор Управління Станіслав Мельник детально зупинився на результатах роботи в Любешівському районі стосовно заходів, які вживаються щодо детінізації відносин у сфері найманої праці.

«Починаючи з жовтня цього року інспекторським складом Управління Держпраці у Волинській області проведено 13 інспекційних відвідувань щодо неоформлених трудових відносин. За результатами такої роботи легалізовано працю 16 найманих працівників», — наголосив Станіслав Мельник.

Голова райдержадміністрації Олег Куха зазначив, що нещодавно в районі створено об’єднану територіальну громаду, тому варто приділити увагу питанню повноважень з нагляду за додержанням законодавства про працю в ОТГ.

«У кожній об’єднаній територіальній громаді у штатному розписі повинна з’явитися посада інспектора праці. Він перевірятиме систему оплати праці, додержання її мінімальних гарантій, належне оформлення трудових відносин, контролюватиме ситуацію щодо виплати заборгованості із заробітної плати. Наразі запроваджується механізм легалізації відносин у сфері зайнятості та оплати праці через делегування органам місцевого самоврядування повноважень, здійснення контролю у цій галузі», — наголосив очільник району.