Про обов’язки виробників, імпортерів та розповсюджувачів нехарчової продукції розповідають посадовці Держпраці під час превентивних заходів

Виробники, імпортери та розповсюджувачі мають відмінні обов’язки при виготовлені та наданні на ринку нехарчової продукції, але у деяких випадках вони співпадають. Наприклад, згідно вимог законодавства, суб’єкти господарювання повинні вводити в обіг, надавати на ринку або вводити в експлуатацію нехарчову продукцію, що відповідає вимогам усіх чинних технічних регламентів, які застосовуються до такої продукції.

Якщо ж стосовно нехарчової продукції не встановлено вимоги технічними регламентами, виробник або імпортер зобов’язані забезпечити відповідність такої продукції загальним вимогам безпечності, які наведені у Законі України “Про загальну безпечність нехарчової продукції”.

Суб’єктам господарювання слід пам’ятати, що за порушення у сфері державного ринкового нагляду виробники, імпортери та розповсюджувачі несуть відповідальність згідно Закону України «Про державний ринковий нагляд та контроль нехарчової продукції».

Також посадовці розповідають про роботу інформаційного порталу Держпраці https://pratsia.in.ua/ , де можна знайти рекомендації щодо організації охорони праці на підприємстві.