Про повноваження сектору з питань експертизи умов праці

Сектор з питань експертизи умов праці Управління Держпраці у Волинській області повідомляє, що станом на 30 липня 2016 року до Кабінету Міністрів України подано «Порядок проведення перевірок атестації робочих місць за умовами праці», який після затвердження буде погоджено в Комітеті регуляторної політики та Федерації профспілок України.

У Волинському Управлінні Держпраці сформовано сектор державної експертизи умов праці, який нараховує 5 інспекторів.

За рекомендацією Державної служби України з питань праці працівники будуть брати участь у всебічних перевірках без видачі приписуючих документів.

До компетенції сектору відносяться питання:

1.Правильність застосування Списків №1 і №2 виробництв, професій, посад, зайнятість в яких дає право на пільгову пенсію.

2.Список виробництв, цехів, професій і посад, зайнятість в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу в шкідливих та небезпечних умовах праці.

3.Правильність застосування переліків виробництв, цехів, професій і посад, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня.

4.Правильність застосування галузевих переліків виробництв, професій, посад, зайнятість на яких дає право на підвищену оплату праці.

5.Надання працівникам інших пільг і компенсацій за роботу.