Підсумки роботи зі зверненнями громадян в Управлінні Держпраці у Волинській області за 1 квартал 2019 року

З метою забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення впродовж 1 кварталу 2019 року в Управління Держпраці у Волинській області надійшло  119 письмових звернень від громадян (проти 110 за аналогічний період минулого року), з яких 110 заяв (проти 97 за 1 квартал 2018року), клопотань та  9 скарг (проти 13 за 1 квартал 2018року), в тому числі, 7 електронних звернень. Звернення подавалися особисто громадянами — 34 та через:

— державну установу «Урядовий контактний центр» — 33,

— органи прокуратури — 6,

— Держпраці України  — 4,

— Волинську облдержадміністрацію  — 9,

— інші органи, установи, організації — 33.

Найбільш актуальними питаннями, які порушували громадяни у своїх зверненнях, є:

– питання категорії «Праця і заробітна плата» 112 звернень або 94% — щодо невиплати заробітної плати; індексації заробітної плати; розрахункових коштів при звільненні; щодо не оформлення трудових відносин (легалізація заробітної плати), невиплати середньомісячної заробітної плати мобілізованим та призваним на строкову військову службу; невиплати вихідної допомоги при звільненні працівників, у зв’язку з призовом на військову службу; звільнення та поновлення на роботі; щодо не нарахування та невиплати грошових коштів за листами непрацездатності; правильності оформлення трудових книжок та ін.;

– питання категорії «Охорона праці» та інше 7 звернень або 6% –з питань додержання законодавства з охорони праці та промислової безпеки та інше.

Всі звернення розглянуті згідно чинного законодавства України. Відповідно до статті 8 Закону України «Про звернення громадян» 4 звернення не підлягали розгляду (анонімні, надійшли з Урядової «гарячої лінії») проти 2 за аналогічний період минулого року.

Усі звернення, що надійшли до Управління, ретельно та уважно розглянуто, заявникам надані вичерпні, арг’ументовані відповіді. Питання, які остаточно не вирішені, залишаються на постійному контролі керівництва Управління.

06 лютого 2019 року відбувся онлайн-прийом громадян Волинської області з питань дотримання трудового законодавства, промислової безпеки та охорони праці за участю Голови Державної служби України з питань праці Р.Чернеги, на якому до фахівців Держпраці звернулися представники підприємств Луцька та керівник Волинського обласного центру зайнятості.

За 1 квартал 2019 року до Управління надійшло 3 інформаційних запити, які розглянуто та надано відповідну інформацію в порядку, визначеному Законом України «Про доступ до публічної інформації».

Управління створює всі необхідні умови для реалізації громадянами своїх прав на звернення та продовжує працювати над виконанням Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», а також, Закону України від 02.10.1996 № 393 «Про звернення громадян».