Під час наради вирішено активізувати роботу з проведення превентивних заходів

1 лютого 2017 року в Управлінні Держпраці у Волинській області проведено нараду для головних державних інспекторів, які здійснюють державний нагляд за додержанням законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів.

Начальник Управління Держпраці у Волинській області Ростислав Стасько наголосив інспекторському складу, що пріоритетним завданням у роботі є проведення превентивних заходів. Зокрема, у зв’язку зі змінами у трудовому законодавстві необхідно активізувати проведення роз’яснювальної роботи з питань виплати мінімальної заробітної плати.

  

Також на нараді йшлося про зміни у здійсненні державного нагляду, що внесені Законами України від 03.11.2016 р. № 1726, від 03.11. 2016 р. №1728 та від 06.12.2016 р. № 1774.

Завідувач сектору юридичного забезпечення Управління Сергій Соколов акцентував увагу присутніх на непоширенні дії Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» на органи Держпраці.

Також окремо зупинився на питанні періодичності проведення перевірок та їх підстав, тощо.

Головний спеціаліст з питань протидії корупції Управління Майя Михалусь наголосила присутнім на основних напрямках у сфері запобігання корупції щодо виявлення корупційних ризиків, які можуть виникнути в діяльності державних службовців, а також їх усунення.

  

Було роз’яснено, що таке неправомірна вигода, подарунок, пропозиція, обіцянка; яких заходів необхідно вживати у разі надходження пропозиції щодо неправомірної вигоди або подарунка, запобігання одержанню неправомірної вигоди або подарунка та поводження з ними.

Увагу присутніх було звернуто на питання відповідальності за корупційні правопорушення та відповідальності за невжиття заходів щодо запобігання корупції, а також про безумовне виконання вимог антикорупційного законодавства України.