Під час колегії Волинського Управління Держпраці проаналізовано стан виробничого травматизму за минулий рік

28 березня проведено засідання колегії Управління Держпраці у Волинській області, під час якого проаналізовано роботу за 2017 рік та визначено завдання щодо подальшого вдосконалення наглядової діяльності у сфері охорони праці та промислової безпеки.

У роботі колегії взяли участь посадові особи Волинського Управління Держпраці, Управління Укртрансбезпеки та представники підприємств, на яких допущено виникнення нещасних випадків.

Начальник Управління Ростислав Стасько детально зупинився на проведенні превентивних заходів та результативності інформаційно-роз’яснювальної роботи. Зокрема, доповів, що минулого року інспекторам праці вдалося легалізувати працю 339 працівників, які виконували роботу без належного оформлення трудових відносин.

Відносно проблем, які виникають на підприємствах області в напрямку охорони праці, начальник Управління нагадав, що сплата штрафів, накладених головними державними інспекторами, не звільняє суб’єктів господарювання від усунення порушень. Тому, звертаючись до керівників та інженерів з охорони праці підприємств, які були запрошені на колегію, наголосив на обов’язковому виконанні приписів та вжитті заходів щодо створення належних і безпечних умов праці.

Завідувач сектору розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Ярослав Головка, проаналізував стан виробничого травматизму на підприємствах області за минулий рік, детально зупинився на причинах та обставинах настання нещасних випадків зі смертельним наслідком.

У минулому році відмічено зменшення рівня виробничого травматизму на підприємствах області — сталося 8 нещасних випадків, коли у 2016 році смертельні травми отримало 17 працівників. Найбільше працівників травмовано в агропромисловому комплексі – 3.

Характеризуючи види подій, що призвели до настання нещасних випадків, Ярослав Головка наголосив, що з 8-ми нещасних випадків, 4 трапилось внаслідок виникнення дорожньо-транспортних пригод.

Керівники та інженери з охорони праці підприємств, які допустили настання нещасних випадків, під час виступів детально зупинились на вжитих заходах. Представники ВКФ «Віта-Авто», ТзОВ «Маневичіагробуд» та ФОП Приходько Н.В. доповіли про пророблену роботу, спрямовану на попередження виникнення подібних нещасних випадків, тим паче, що на їхніх підприємствах таких випадків раніше не виникало.

На завершення колегії було вирішено продовжити спільну роботу між Управління Держпраці та Управління Укртрансбезпеки з метою профілактики дорожньо-транспортних пригод суб’єктів господарювання області, які відповідно до законодавства використовують найману працю.