Під час круглого столу обговорено проблемні питання будівельної галузі Волині

Сьогодні відбувся круглий стіл на тему: «Щодо забезпечення сталого розвитку будівельної галузі Волині», участь в якому взяв т.в.о. начальника Управління Держпраці у Волинській області Ігор Кузьмінський.

Захід відбувся з ініціативи Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців на базі СП ТОВ «Модерн-експо» під головуванням голови ВОООР Петра Пилипюка. Участь у заході брали заступниця голови Волинської ОДА Тетяна Щербак, керівники окремих структурних підрозділів місцевих органів влади, Державної архітектурно-будівельної інспекції, члени Організації роботодавців будівельної галузі області.

smart  

Основним питання обговорення було — поліпшення бізнес-клімату та забезпечення сталого розвитку будівельної галузі Волині.

Неодноразово для обговорення піднімалося питання незадекларованої праці у будівельній галузі, тим паче, що нині триває масштабна інформаційна кампанія на виконання доручення Прем’єр-міністра України про вжиття заходів щодо детінізації ринку праці у будівельній галузі.

Як відомо, будівництво – одна з найбільш ризикових сфер, де використовується незадекларована праця та відбувається травмування працівників. За даними Держстату, понад 16% (556,8тис.осіб) від усього неформально зайнятого населення у першому півріччі 2019 року працювали у сфері будівництва.

smart

Крім того, як показують результати 2019 року, будівництво є однією із найбільш травмонебезпечних сфер господарювання. Так, зокрема, у 2019 році майже 15% від загальної кількості травмувань на виробництві зі смертельним наслідком сталося саме у будівельній галузі. До того ж, будівництво, як і агропромисловий комплекс мають динаміку зростання травматизму, в порівнянні з іншими галузями, в яких кількість травмованих майже не змінилася до попередніх років, або навіть зменшилася.

Тому з 2 березня по 20 березня проходять інформаційні заходи, під час яких інспектори праці Управління Держпраці роз’яснюють роботодавцям та працівникам переваги офіційного працевлаштування, ризики незадекларованої праці. Також значна увага приділяється питанням профілактики виробничого травматизму під час виконання будівельних робіт.