Під час навчального семінару обговорено питання проведення атестації робочих місць

Управління Держпраці у Волинській області продовжує проводити навчальні семінари з питань атестації робочих місць в установах, організаціях, закладах (незалежно від форми власності) з дотриманням правил карантину.

Посадовими особами Управління Держпраці у Волинській області 16 вересня 2020 року був проведений семінар-навчання у КП «Волинська обласна психіатрична лікарня м. Луцька» Волинської обласної ради на тему: «Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці в закладах охорони здоров’я. Пільги та компенсації за роботу із шкідливими і важкими та особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці…».

Перед проведенням семінару відбулася зустріч між посадовими особами Управління Держпраці та КП «Волинська обласна психіатрична лікарня м. Луцька» в особі т.в.о. директора — Людмили Юрко та заступника т.в.о. директора — Валентини Камінської щодо посилення контролю за проведенням атестації робочих місць за умовами праці в закладі відповідно до Постанови КМУ від 01.08.1992 № 442.

Відкрила семінар начальник відділу Управління Держпраці у Волинській області Валентина Воробей, яка наголосила, що  відповідальність за якість і своєчасність проведення атестації робочих місць за умовами праці покладається на керівників підприємств, організацій, установ. Проінформовано присутніх про Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці в закладах охорони здоров’я.

Наталія Мельник — головний державний інспектор відділу з питань експертизи умов праці проінформувала присутніх про  заповнення Карти умов праці.

Аліна Щербяк  — головний державний інспектор відділу наголосила на відповідальності за несвоєчасне та неякісне проведення атестації робочих місць.

Наголошуємо, що головна мета атестації робочих місць за умовами праці регулює відносини між роботодавцями та працівниками в реалізації їх прав, щодо охорони здоров’я та безпечних умов праці, пільг та компенсацій за роботу в несприятливих умовах. Тому головним завданням роботодавця є зробити кожне робоче місце нешкідливим та з безпечними умовами праці, або забезпечити належні компенсації.