Під час наради у Волинській ОДА обговорено проблеми оплати праці на підприємствах області

10 квітня під час наради у Волинській обласній державній адміністрації говорили про проведену роботу посадовими особами Управління Держпраці в питанні забезпечення законодавчо встановленого рівня оплати праці. Про результати інспекційної роботи та превентивних заходів доповів начальник Управління Держпраці у Волинській області Ростислав Стасько.

У своєму виступі начальник Управління детально зупинився на результатах перевірок з питань дотримання трудового законодавства за І квартал 2017 року.

Стало відомо, посадовими особами відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління протягом 3-х місяців 2017 року проведено 194 перевірки суб’єктів господарювання області щодо додержання законодавства про працю та загальнообов’язкове соціальне страхування.

Під час перевірок виявлено 118 суб’єктів господарювання, у яких встановлено порушення законодавства з питань праці. За результатами перевірок складено 118 приписів, які є обов’язковими до виконання та зобов’язують суб’єктів господарювання усунути порушення у строки, визначені законодавством України.

Також під час наради відмічено, що протягом І кварталу 2017 року на 319 % зросла кількість письмових звернень громадян до Управління Держпраці. Уже надійшло 214 звернень, в той час коли у минулому році за цей період звернулося 67 осіб. Найбільш актуальними питаннями, з якими звертаються громадяни, є невиплата заробітної плати, індексації, розрахункових коштів при звільненні працівника та легалізація заробітної плати.

«Оскільки одним з дієвих шляхів впливу на свідомість роботодавця є інформаційно-роз’яснювальна робота, то посадові особи Управління належну увагу приділяють не лише проведенню перевірок, а в першу чергу організації та проведенню превентивних заходів. Основною тематикою таких заходів здебільшого є питання додержання законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов’язкове державне соціальне страхування в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення», —  на завершення свого виступу зауважив Ростислав Стасько.

Сергій Кошарук, заступник голови Волинської обласної державної адміністрації, відмітив належним чином організовану роботу Управління Держпраці та подякував за співпрацю з іншими органами виконавчої влади області.