Під час наради у Луцькій міській раді обговорено питання технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання

У Луцькій міській раді відбулась нарада щодо технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання. Участь у заході взяли заступник начальника Управління Держпраці у Волинській області Ігор Кузьмінський та начальник відділу нагляду на виробництві, в машинобудуванні, енергетиці та на об’єктах підвищеної небезпеки Сергій Черепанський, перший заступник міського голови Григорій Недопад, керівники ОСББ Луцька та представників компанії «Волиньгаз».

Посадові особи Управління наголосили на питанні технічного огляду та обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж та газового устаткування.

Споживачів було повідомлено, що з 1 травня 2019 року послуга з обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж стала ринковою. Відтак, власники і балансоутримувачі можуть самостійно вибрати собі ліцензовану компанію, яка буде здійснювати обслуговування газових приладів і елементів системи газопостачання будинку.

Окрім того, із 2019 року відповідальність за стан газових мереж всередині будівель покладено на власників, ОСББ або керуючих. Це передбачено низкою законодавчих і нормативно-правових актів: Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Наказами Міненерго №250 від 10 травня 2018 р. і №190 від 27 липня 2018 р., Правилами безпеки систем газопостачання та Кодексом газорозподільних систем.

Тому під час наради було обговорено питання, що турбують голів ОСББ та окремі нюанси заключення договорів на обслуговування газових мереж.

За інформацією Луцької міської ради