Під час онлайн-наради обоворено початок проведення перевірок, спрямованих на детінізацію роботи іноземців

Сьогодні Оксана Рубльова, перший заступник начальника Управління Держпраці у Волинській області, провела онлайн-нараду, під час якої обговорено початок проведення перевірок, спрямованих на детінізацію роботи іноземців.

Участь у нараді взяли представники таких регіональних структур, як податкова служба, нацполіція, міграційна служба, прикордонна служба, служба безпеки, центри зайнятості та пенсійний фонд.

Нарада відбулася з метою обговорення проведення спільних заходів щодо роботодавців, які застосовували у 2020 та І півріччі 2021 року працю іноземців та осіб без громадянства на підставі дозволів на застосування праці іноземців та осіб без громадянства та щодо яких згідно проведеного Пенсійним фондом моніторингу відсутні дані стосовно виплати заробіної плати та сплати єдиного внеску на загальнообов*язкове державне соціальне страхування стосовно іноземних найманих працівників.

Оксана Рубльова зазначила, що під час заходів контролю особлива увага приділятиметься також відповідності оплати праці іноземних громадян встановленому законодавством розміру та сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Сторони обговорили шляхи співпраці та погодилися, що заходи контролю дозволять забезпечити дотримання прав і соціальних гарантій іноземних громадян, зменшити кількість фіктивних контрактів та припинити діяльність роботодавців у сфері нелегальної міграції.