Під час онлайн-прийому мешканців Кіровоградщини фахівці Держпраці роз’яснили особливості проведення навчання з охорони праці та атестації робочих місць

30 травня в Держпраці відбувся онлайн-прийом мешканців Кіровоградської області. Начальник учбового відділу ПАТ «Ельворті» Світлана Куліш звернулась із запитанням, чи необхідно працівнику, який пройшов спеціальне навчання в навчальному центрі та отримав відповідне посвідчення, в якому вказане місце роботи, проходити повторне навчання за тими ж правилами при переході на інше підприємство?

Начальник відділу з питань охорони праці Департаменту з питань праці Наталія Віжул пояснила, що таке навчання необхідно проходити, адже посвідчення видається з певного виду робіт на конкретному підприємстві. Якщо працівник на новому підприємстві використовуватиме посвідчення з попереднього місця роботи – це буде кваліфікуватися як порушення правил охорони праці, яке обов’язково зафіксує під час перевірки державний інспектор.

В.о. директора ДП “Кіровоградський комбінат хлібопродуктів № 2 Державного агентства резерву України Олег Гордієнко мав намір звернутися про допомогу щодо погашення заборгованості із зарплати на підприємстві у зв’язку із затримкою фінансування з державного бюджету. На час проведення онлайн-прийому заборгованість перед 74 працівниками в сумі більше мільйона гривень було погашено. Тож Олег Гордієнко прийшов на онлайн-прийом подякувати фахівцям Держпраці за роз’яснювальну роботу з питань трудового законодавства, яку систематично проводять на підприємстві працівники  територіального Управління.

Головний бухгалтер ПП «Автошанс» Людмила Репенько повідомила,  що до неї часто звертаються водії стосовно доплат за шкідливі умови праці та додаткових відпусток. Фахівцю потрібна була консультація щодо того, чи обов’язково для їх надання проводити атестацію робочих місць за умовами праці.

Провідний спеціаліст з питань гігієни праці та атестації робочих місць за умовами праці Євген Гавадзюк рекомендував провести атестацію робочих місць з метою визначення наявності/відсутності шкідливих факторів виробничого середовища та трудового процесу на підприємстві. Адже шкідливими умовами праці є стан умов праці, за якого рівень впливу одного або більше факторів виробничого середовища та трудового процесу перевищує допустимий. Підставою для надання пільг працівникам (в тому числі доплат і додаткових відпусток) є проведення атестації робочих місць – комплексного оцінювання всіх чинників виробничого середовища і трудового процесу, що впливають на здоров’я працівників.

Джерело інформації: Державна служба України з питань праці