Під час проведення Дня поля говорили про травматизм на підприємствах АПК

23 червня 2016 року начальник відділу нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці у Волинській області Вячеслав Савенко взяв участь у Дні поля на тему «Запровадження регіональних систем адаптованих сортів в польових сівозмінах Західного Лісостепу та Полісся».

Організаторами проведення є Волинська державна сільськогосподарська дослідна станція, ДП ДГ «Перемога», ПП «Еліт-Стар», УНПЦ «Інститут живлення рослин».

Участь у заході взяли керівники та спеціалісти Департаменту агропромислового розвитку ОДА, обласних сільськогосподарських служб, представники фірм, наукових установ, начальники та головні агрономи управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій, агрономи сільськогосподарських підприємств, керівники дослідних та фермерських господарств.

«Стан виробничого травматизму на підприємствах агропромислового комплексу, — розпочав свій виступ Вячеслав Савенко, — викликає занепокоєння. Адже відмічено ріст смертельного травматизму з початку 2016 року».

Зокрема, сталося 3 нещасні випадки зі смертельними наслідками, одним з яких є груповий нещасний випадок. Загалом, на підприємствах АПК під час виконання трудових обов’язків загинуло 3 працівника.

Вячеслав Миколайович окремо зупинився на причинах, обставинах та наслідках нещасних випадків і зауважив, що важливу роль у їх настанні відіграє людський фактор. Тобто невикористання засобів індивідуального захисту потерпілими, нехтування вимогами нормативно-правових актів з питань охорони праці, надмірна безпечність при роботі з обладнанням підвищеної небезпеки.

На завершення увагу присутніх було звернуто на необхідність неухильного виконання елементарних вимог нормативних документів з промислової безпеки та охорони праці. Адже попереду напружений період зернозбиральних робіт і звертаючись до керівників сільськогосподарських підприємств, Вячеслав Савенко наголосив, що ніякий ріст промислових показників та зростання шкали доходів не вартує життя та здоров’я простого працівника.