Під час семінару обговорили проблеми охорони праці в закладах охорони здоров’я

Семінар на тему «Стан промислової безпеки та охорони праці в закладах охорони здоров’я. Вимоги безпеки при експлуатації кисневих балонів та посудин, що працюють під тиском» відбувся у Луцьку 21 лютого цього року.

Участь у семінарі взяли посадові особи Управління Держпраці у Волинській області, представники ДП «Волинський експертно-технічний центр», управління охорони здоров’я Волинської ОДА, інженери з охорони праці закладів охорони здоров’я, особи відповідальні за справний стан і безпечну експлуатацію посудин, що працюють під тиском та виконують роботи, пов’язані з використанням кисню в закладах охорони здоров’я.

Заступник начальника Управління Держпраці у Волинській області Ігор Кузьмінський наголосив присутнім на основних проблемах промислової безпеки та охорони праці в закладах охорони здоров’я і проблемах, які вимагають вирішення. Детально окреслив основні завдання з дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з промислової безпеки та охорони праці щодо недопущення випадків виробничого травматизму в закладах охорони здоров’я під час використання кисню.

Начальник відділу нагляду в АПК та СКС Управління В’ячеслав Савенко проаналізував стан травматизму та промбезпеки та охорони праці в закладах охорони здоров’я Волинської області, які експлуатують посудини, що працюють під тиском та використовують кисень.

  

Також увагу присутніх було акцентовано на правилах будови та безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском. Експерт технічний ДП «Волинський ЕТЦ» Сергій Гуда роз’яснив основні вимоги, правильну організацію нагляду, утримання та обслуговування посудин.

На завершення семінару було прийнято рішення підвищити рівень відповідальності та контролю за станом промислової безпеки і охорони праці при експлуатації кисневих балонів та посудин, що працюють під тиском. Зобов’язано в закладах охорони здоров’я переглянути наявність дозволів (термін їх дії) на виконання робіт підвищеної небезпеки, експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

  

Службам охорони праці необхідно посилити контроль за безпечністю виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацією устаткування підвищеної небезпеки. Особам, відповідальним за справний стан і безпечну дію посудин, а також відповідальним по нагляду за технічним станом та експлуатацією посудин посилити контролю за безпечною експлуатацією та використанням кисневих балонів, експлуатацією кисневих станцій і посудин, що працюють під тиском.

До обслуговування посудин, що працюють під тиском допускати лише той персонал, який пройшов навчання, перевірку знань і має відповідне посвідчення на право обслуговування посудин.