Роботу спрямовано на попередження аварій під час експлуатації газових балонів

Державна служба України з питань праці повідомляє, що в закладах громадського харчування щороку відбуваються аварії (вибухи) під час експлуатації балонів зрідженого вуглеводного газу, внаслідок чого травмуються працівники, у тому числі смертельно.

У січні минулого року під час експлуатації газових балонів у закладах громадського харчування сталися такі випадки: під час пожежі 03.01.2015, яка виникла у кафе «Нью Хата», де для обігріву використовувався балон зрідженого вуглеводневого газу, постраждало троє відвідувачів кафе; під час вибуху газоповітряної суміші в кафе «У фонтана» ВАТ «Мідо» (м.Ізмаїл, Одеської області) 11.01.2015 року постраждало дев’ять осіб (п’ять працівників та чотири відвідувачі). Вибух стався через виток газу з газобалонної установки, в якій використовувався полімерно-композитний балон.

Основними причинами цих аварій (вибухів) були порушення вимог законодавства України з питань охорони праці при експлуатації балонів.

Управління Держпраці у Волинській області звернулося до Волинської облдержадміністрації, районних та міських рад з листом щодо необхідності посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи та проведення нарад за участю суб’єктів господарювання з питань безпечної експлуатації газових балонів.