Робоча поїздка Голови Держпраці на Житомирщину

Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега, 18 жовтня 2017 року, під час робочої поїздки взяв участь у засіданні колегії Управління Держпраці в Житомирській області. На колегії підбили підсумки роботи Управління за 9 місяців поточного року, окреслили перспективи подальшої діяльності та узгодили план роботи на майбутнє.

Особливу увагу члени колегії звернули на стан взаємодії Управління з органами місцевого самоврядування щодо питань державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

Голова Держпраці зауважив на пріоритеті роботи Держпраці і підкреслив виняткову роль інспекторів праці у вирішенні питань, що сьогодні є надзвичайно важливими для суспільства: забезпечення повної і своєчасної виплати заробітної плати, дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, належне оформлення трудових відносин.

«Пріоритетом у роботі залишається процес детінізації доходів і легалізація трудових відносин. Кожна людина має знати про перспективи і переваги офіційного працевлаштування і розуміти всі ризики та наслідки, які виникають при отриманні зарплати «у конверті» та неофіційному працевлаштуванні. Проведення інспекторами праці превентивних заходів, роз’яснювальна робота, безперечно, дасть відчутний позитивний результат», – зазначив Роман Чернега.

У Житомирській області триває робота в напрямку децентралізації функцій державної влади. Між Управлінням Держпраці у Житомирській області та громадами налагоджена тісна співпраця, зокрема, щодо надання роз’яснень та консультацій з повноважень інспекторів праці. Наразі вже 10 громад Житомирщини ввели посаду інспектора праці у свій штат.

Загалом протягом 9 місяців головні державні інспектори Управління здійснили 733 перевірки дотримання трудового законодавства. Порушення законодавства  про  працю  були  зафіксовані  у   58% випадків. На виконання приписів державних інспекторів  праці погашено 823,7 тис. грн. заборгованої заробітної плати працівникам підприємств області.

За результатами колегії, прийнято рішення посилити роз’яснювальну роботу серед населення, органів місцевого самоврядування щодо нового Порядку здійснення нагляду і контролю за додержанням законодавства про працю, повноважень інспекторів праці.

Джерело інформації: Державна служба України з питань праці