Розглянуто звернення щодо невиплати заробітної плати

Відділом звернення громадян Управління Держпраці у Волинській області розглянуто звернення від імені трудового колективу щодо невиплати заробітної плати працівникам ПТУ №11 м. Нововолинська.

Згідно представлених під час перевірки документів факт невиплати заробітної плати підтвердився. Згідно банківських виписок від 18.03.2016 року заборгованість за січень-лютий 2016 року була виплачена в повному обсязі. На день перевірки, станом на 31 березня 2016 року, працівникам не виплачено аванс за березень цього року відповідно до вимог колективного договору.

Згідно з поясненнями керівництва училища причиною заборгованості  є відсутність фінансування, оскільки згідно ст. 27 Закону України «Про державний бюджет України на 2016 рік» видатки на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних закладах та інших навчальних закладах та інших навчальних закладах, розташованих у містах обласного значення у 2016 році повинні здійснюватись з відповідних бюджетів міст обласного значення.

За період з січня по лютий 2016 року фінансування з Нововолинського міського бюджету не проводилось.

Рішенням Волинської обласної ради від 10.03.2016 року з обласного бюджету було виділено субвенцію міським бюджетам на погашення заборгованості по заробітній платі, стипендіях та комунальних платежах за січень-лютий 2016 року.

11 березня цього року на позачерговій сесії Нововолинської міської рад були було прийнято рішення проводити протягом двох місяців поточного року фінансування двох ПТУ міста за рахунок субвенції з обласного бюджету. Окрім коштів субвенції обласного бюджету на фінансування училищ в бюджеті міста кошти не були закладені.