Роз’яснено законодавство про працю у Маневицькому центрі зайнятості

10 березня в Маневицькому районному центрі зайнятості відбувся інформаційний семінар за галузевою ознакою для роботодавців, які ведуть свою діяльність у будівельній галузі з питань додержання законодавства про працю та загальнообов’язкове соціальне страхування.

Головним державним інспектором відділу додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно правових актів  Управління Держпраці під час зустрічі роз’яснено вимоги законодавства про працю, щодо оплати праці, наголошено на недопустимості оплати праці для кваліфікованих працівників у розмірі мінімальної заробітної плати та обов’язковому дотриманні рівня оплати працівників відповідно до норм і гарантій передбачених законодавством.

У ході заходу роз’яснено працівникам вимоги законодавства про працю щодо порядку укладення трудових договорів з працівниками. Зауважено, що трудові відносини між роботодавцем та найманим працівником відбуваються шляхом укладення трудового договору. Зазначено, що базовою вимогою законодавства про працю щодо оформлення трудових відносин є те, що працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Також звернули увагу на необхідності дотримання дисципліни праці та порядку призначення і виплати допомоги по загольнообов’язковому державному соціальному страхуванню з тимчасової втрати працездатності, порядку надання та оплати відпусток працівникам.

Закінчився семінар у форматі питання-відповіді. Роботодавці подякували за організацію заходу, змістовність та доступність інформації.