Служба охорони праці підприємства: коли має бути та як її створити?

На підприємстві з кількістю працюючих 50 і більше осіб роботодавець має створити службу охорони праці відповідно до типового положення.

Мінсоцполітики у листі від 15.02.2019 р. №138/0/206-19 нагадало, що на підприємстві з кількістю працюючих 50 і більше осіб роботодавець створює службу охорони праці відповідно до типового положення. Це передбачено ст. 15 Закону про охорону праці.

А от на підприємстві з кількістю працюючих менше 50 осіб функції служби охорони праці можуть виконувати в порядку сумісництва особи, які мають відповідну підготовку. На підприємстві з кількістю працюючих менше 20 осіб для виконання функцій служби охорони праці можуть залучатися сторонні спеціалісти на договірних засадах, які мають відповідну підготовку.

Служба охорони праці підпорядковується безпосередньо роботодавцю.

Окремо фахівці Мінсоцполітики зупинилися на правилах формування Положення про службу охорони праці. Зокрема, на основі Типового положення про службу охорони праці, з урахуванням специфіки виробництва та видів діяльності, чисельності працівників, умов праці та інших факторів роботодавець розробляє і затверджує Положення про службу охорони праці відповідного підприємства. В ньому він визначає структуру служби охорони праці, її чисельність, основні завдання, функції та права її працівників відповідно до законодавства.

За інформацією Дебет-Кредит