Спеціалісти управління Держпраці розглянули звернення жителя Нововолинська

Управління Держпраці у Волинській області розглянуло звернення жителя м. Нововолинська щодо невиконання судового рішення та невнесення запису в трудову книжку про поновлення на роботі на посаді оператора котельні КП «Теплокомуненерго».

Фахівці управління роз’яснили, що відповідно до ст. 235 КЗпП у разі звільнення без законної підстави працівник повинен бути поновлений на роботі. Рішення суду про поновлення на роботі підлягає негайному виконанню. Негайне виконання передбачає, що працедавець зобов’язаний поновити працівника на роботі на дату рішення суду (з часу оголошення рішення в судовому засіданні).

На підставі рішення суду про поновлення працівника роботодавець видає наказ, який повинен містити два пункти: про скасування наказу про звільнення та про поновлення працівника на посаді.

На підставі даного наказу, відповідно до Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, яка затверджена наказом Мінпраці № 58 від 29.07.1993 року вноситься запис у трудову книжку працівника з зазначенням дати запису, яка повинна відповідати даті нового наказу; у графі 3 – «Запис №… вважати недійсним. Поновлено на попередній посаді»; у графі 4 – дати та номера нового наказу.